Nasledujúce 4 roky som vystriedal štyroch terapeutov a prečítal množstvo kníh sľubujúcich poznanie. Odpovede po ktorých som túžil, som u iných ľudí nenašiel. Jedného dňa som však vďaka odporúčaniu našiel svojho duchovného učiteľa.

Prichádzam na stretnutie. Dvere mi otvorí statný mladý muž, oblečený celý v bielom kimone. Bývalý učiteľ bojových umení. Zavalí ma vôňa esenciálnych olejčekov. Dá mi napiť sa čaju. Magické. Po niekoľkých stretnutiach ho pri mojom rozprávaní prejde trpezlivosť. Poskrúca ma, drží ma v kliešťach, hodí na zem a kľakne si na mňa kolenom. Tak a teraz sa z toho vymaň. Aby si na tele pocítil aké to je dostať sa z nepríjemnej situácie. Stačilo zopár dobre mienených pohybov a unikol som jeho zovretiu. A vtedy som to pocítil! V mojom tele sa skrýva nekonečná múdrosť.

Keď na fyzickej úrovni zažijem novú skúsenosť, nadobudnem nový vhľad. Vtedy sa mi vnem stáva vlastným. Je to moja pravda, pretože som to sám pozoroval a zažil. Telo je najprirodzenejší prostriedok ako sa dostať do stavu Tu a Teraz. Moje telo má všetky odpovede na otázky, ktoré som hľadal.