Seminár: ŠAMANSKÝ BUBON (5.11. Bratislava)
October 19, 2016
3

seminár šamanského bubnovania v bratislave

 

Gabriel Pospíšil, bubeník a muzikant má skúsenosti s hraním všetkých žánrov. Vystupoval s interpretmi ako je Adriana Bartošová, Peter Lipa, či bubeník Valihora. Gabiel je šikovný majster, ktorý si bubny sám aj vlastnoručne vyrábaa prevedie nás intuitívnym bubnovaním tak aby sme vedeli zahrať na šamanský bobon na rôznu hudbu kdeloľvek sám i v skupine. Účastníci budú mať na hranie k dispozícii počas akcie Gabrielove bubny. Preberieme si témy ako:

 

 

 

 

 

 • Rytmus a intuícia ako nevyhnutný komunikačný prostriedok
 • Ako vyjadriť rytmom to, čo cítim
 • Uvádzanie získaných vedomostí do praxe

 

Bubon používali predkovia mnohých národov na svete. Na našej pologuli sa môžeme stretnúť so šamanizmom napríkad na Sibíri. Slovanský predkovia bubny nazývali “doby”. Niektorí odvodzujú názov “doba” (bubna) od doba (domba), teda v praslovančine duba, čo bol Perúnovi zasvätený strom. Z jeho zlomených dutých vetví a kmeňov môžeme vyrobiť zvučné bubny. Bubon je posvätný. Jeho okrúhly tvar predstavuje vesmír a jeho stály rytmus je tep srdca, ktoré bije v jeho strede. Je to hlas stvoriteľa. Bubnovanie v mozgu vyvoláva zmenu frekvencie, kedy nás dostáva “z bety do alfy ” a niekedy až do stavu tranzu (théta vlny), čím sa stimuluje vnútorné videnie. Bubnovanie sa používa aj ako jeden zo spôsobov uvedenia sa do zmeneného stavu vedomia a začatia tzv. šamanskej cesty. Táto špeciálna forma monotónneho bubnovania vytvára nástroj na „vydanie sa na cestu“, musí sa však k nemu pridať aj vaše vedomé rozhodnutie. Podľa Indiánov sa má bubnovať v tempe orlieho srdca, teda rovnakú rýchlosť, akou tlčie srdce orla (vtáčie srdcia bijú podstatne rýchlejšie ako srdcia cicavcov). Zvuk bubnov sprevádza nás ľudí už od nepamäti. Je hlboko zapísaný do našej rodovej pamäte a pri započutí jeho zvuku sa aj po tisíckach rokov otvára cestu späť k prastarej múdrosti.

 

Bubnovanie je vysoko liečivé a blahodárne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu. Podobne ako pri športe sa počas neho vyplavujú dopamíny a endorfíny.

 

ČO SO SEBOU?shamanske bubnovanie

Pohodlné oblečenie, karimatku či vankúš na sedenie, deku na zakrytie.

Gabriel prinesie svoje bubny ako na obrázku vpravo, ktoré si budeme po seminári môcť aj zakúpiť.

malý (34cm) 60€

stredný (40cm) 80€

veľký (46cm) 100€

KDE?

Jogové centrum MAYURA
Slovinec 5199/52, 841 07 Devínska Nová Ves
Bratislava
V blízkosti stoja autobusy č. 21, 22, 28, 128. Vo dvore sa dá zaparkovať tak 6 áut.

KEDY?

5.11.2016 Sobota 15:00 – 18:00 a ďalej podla pocitu

REGISTRÁCIA

Aby sa mohol lektor venovať celej skupine a seminár bol kvalitný kapacita osôb je obnedzená na max 20.

Vstupné: 15€

taneculice(Replace this parenthesis with the @ sign)gmail.com
+421 907 065 716

FB UDALOSŤ:

https://www.facebook.com/events/320481364985984/

Leave a Reply

3 comments

 1. Zúčastnila som sa tejto udalosti pretože si ma pritiahla TÉMOU, PROSTREDÍM a organizátorom – MAJOM. Ďakujem,ďakujem!!! príjemná akcia, perfektne zorganizovaná.
  Gabriel Pospíšil na mňa zapôsobil svojou prirodzenou vnútornou krásou a spontánnou radosťou zo života. Láskavým a vnímavým prístupom odovzdával nadobudnuté skúsenosti v oblasti RYTMU ŽIVOTA. Prirodzené tóny máme v sebe každý, len sme boli cielene odpojení technokratickou spoločnosťou. Šamanský bubon beriem na potulky, spomínam na podstatu bytia,liečim si telo a dušu. Pomáha mi byť vo svojej PRAVDE napriek tlakom z každej strany si môžem
  zachovať harmóniu vo svojom strede v spojení s Bohom .
  Gabriel nám umožnil spoznať tóny nástroja ním vyvinutého a skonštruovaného a ochutnať blaženosť neba – vyššie vedomie. Tento nástoj je schopný otvárať zabudnuté pravdy, rozvibruje frekvencie poškodených buniek a takto ich lieči. Pocítila som to na vlastnom tele.Frekvencia tónov lieči DNA dokáže pozdvihoivať do vyššieho vedomia pocitu bezpodmienečnej LÁSKY a DOBRA. Odporúčam celému ľudstvu!! pre blaho ZEME

 2. Majo ahoj.
  Som rada, ze som tam vcera bola- bolo to moc fajn.
  Na pokracovanie sa tesim..

  Pozdrav Gabriela- tou hrou na djembe ma ” dostal” !!
  Porozmyslajte o tom djembe workshope- podla mna by to bolo fakt super.
  Ak by ste mali problem s djembe- mohla by som sa jedneho znameho spytat, ci by za dajaky poplatok pozical. Ma ich dost..
  Paradnu nedelu ti
  G

 3. Ahoj
  Dakujem za uzasny seminar
  Samozrejme sa velmi rada zucastnim aj pokracovania na samanakom bubne.
  Nad kupou djembe uz tiez uvazujem, ale chvilu to este potrva, tak ak by bol seminar, kde by sa bubny dali pozicat, rada by som sa zucastnila. Ak si budem musiet priniest vlastne, tak to tak najskor na jar.
  Este raz dakujem a tesim sa na dalsie stretnutia na uzasnych akciach

  Ana