Seminár: ŠAMANSKÝ BUBON (5.11. Bratislava)

seminár šamanského bubnovania v bratislave

 

Gabriel Pospíšil, bubeník a muzikant má skúsenosti s hraním všetkých žánrov. Vystupoval s interpretmi ako je Adriana Bartošová, Peter Lipa, či bubeník Valihora. Gabiel je šikovný majster, ktorý si bubny sám aj vlastnoručne vyrábaa prevedie nás intuitívnym bubnovaním tak aby sme vedeli zahrať na šamanský bobon na rôznu hudbu kdeloľvek sám i v skupine. Účastníci budú mať na hranie k dispozícii počas akcie Gabrielove bubny. Preberieme si témy ako:

 

 

 

 

 

  • Rytmus a intuícia ako nevyhnutný komunikačný prostriedok
  • Ako vyjadriť rytmom to, čo cítim
  • Uvádzanie získaných vedomostí do praxe

 

Bubon používali predkovia mnohých národov na svete. Na našej pologuli sa môžeme stretnúť so šamanizmom napríkad na Sibíri. Slovanský predkovia bubny nazývali “doby”. Niektorí odvodzujú názov “doba” (bubna) od doba (domba), teda v praslovančine duba, čo bol Perúnovi zasvätený strom. Z jeho zlomených dutých vetví a kmeňov môžeme vyrobiť zvučné bubny. Bubon je posvätný. Jeho okrúhly tvar predstavuje vesmír a jeho stály rytmus je tep srdca, ktoré bije v jeho strede. Je to hlas stvoriteľa. Bubnovanie v mozgu vyvoláva zmenu frekvencie, kedy nás dostáva “z bety do alfy ” a niekedy až do stavu tranzu (théta vlny), čím sa stimuluje vnútorné videnie. Bubnovanie sa používa aj ako jeden zo spôsobov uvedenia sa do zmeneného stavu vedomia a začatia tzv. šamanskej cesty. Táto špeciálna forma monotónneho bubnovania vytvára nástroj na „vydanie sa na cestu“, musí sa však k nemu pridať aj vaše vedomé rozhodnutie. Podľa Indiánov sa má bubnovať v tempe orlieho srdca, teda rovnakú rýchlosť, akou tlčie srdce orla (vtáčie srdcia bijú podstatne rýchlejšie ako srdcia cicavcov). Zvuk bubnov sprevádza nás ľudí už od nepamäti. Je hlboko zapísaný do našej rodovej pamäte a pri započutí jeho zvuku sa aj po tisíckach rokov otvára cestu späť k prastarej múdrosti.

 

Bubnovanie je vysoko liečivé a blahodárne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu. Podobne ako pri športe sa počas neho vyplavujú dopamíny a endorfíny.

 

ČO SO SEBOU?shamanske bubnovanie

Pohodlné oblečenie, karimatku či vankúš na sedenie, deku na zakrytie.

Gabriel prinesie svoje bubny ako na obrázku vpravo, ktoré si budeme po seminári môcť aj zakúpiť.

malý (34cm) 60€

stredný (40cm) 80€

veľký (46cm) 100€

KDE?

Jogové centrum MAYURA
Slovinec 5199/52, 841 07 Devínska Nová Ves
Bratislava
V blízkosti stoja autobusy č. 21, 22, 28, 128. Vo dvore sa dá zaparkovať tak 6 áut.

KEDY?

5.11.2016 Sobota 15:00 – 18:00 a ďalej podla pocitu

REGISTRÁCIA

Aby sa mohol lektor venovať celej skupine a seminár bol kvalitný kapacita osôb je obnedzená na max 20.

Vstupné: 15€

taneculice@gmail.com
+421 907 065 716

FB UDALOSŤ:

https://www.facebook.com/events/320481364985984/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *