#2 Ako zvládajú krízu bojovníci, čo by nám poradili vojaci?

Časť druhá:

Život nie je fér, pokračujte v kurze!

Nikekoľko krát do týždňa nechali nastúpiť vojakov do rady a kontrolovali im uniformy, boli pri tom mimoriande poriadni a dôkladní. Ani nešlo prakticky o to, ako to je dokonalé, vrchnosť si vždy našla niečo, čo nebolo OK, čo ni je na 100% ihneď ofrflali. Išlo skôr o riadenú buzeráciu. Snaha vojakov vyšla navninovoč akokoľvek sa snažili mať uniformu v poriadku. Vojak musel skočiť do mora a celý premočený sa váľať v suchom piesku. Neskôr vyzeral ako bábovka. Niekedy vôbec nezáleží ako dobre sa pripravíte, ani na tom ako sa vám darí, aj tak skončíte ako bábovka. Život je skŕatka taký.

Ak chcete zmeniť svet, zmierte sa s tým, že sa z vás stala bábovka a pohnite sa ďalej.

Neúspech Vás zocelí

Každý deň vo výcviku bol plný rôznych cvičení a fyzických disciplín, od kalisteniky, behania až po plávanie na dlhé trate. Ak sa nám tie disciplíny nepodarilo splniť v riaden stanovený čas, dostali sme sa na zoznam vyvolených, ktorí boli pozvaní do cirkusu.  Cirkus spočíval v dalších dvoch hodinách ťažkého cvičenia kalisteniky, ktoré nás malo zlomiť.  Cirkus znamenal, nesplnené očakávania a veľkú únavu. Ďalší deň bol ešte náročnejší a priniesol nám ešte viac cirkusov. Študenti ktorí zostávali v cirkuse nakoniec zosilneli,  Utrpenie znásobilo ich fyzický a psychickú odolnosť.  Život je plný cirkusov, zlyháte, pravdepodobne budete zlyhávať často, bude vás to bolieť a znechutí vás to.

Ak chcete zmeniť svet, nebojte sa “cirkusu”.

Musíte si trúfať

Vo výcvikovom tábore bola najťažšia prekážka, kĺzačka smrti. Medzi dvoma 3 a 9 poschodovými vežami bolo natiahnuté lano. Rekord bol pevne daný a od roku 97 ho nikto v rýchlosti neprekonal. No jeden študent sa vrhol bruchom a hlavou dole. Ak by sa mu to nepodarilo riskoval by zranenie, prípadne vyhadzov z výcviku.  Podarilo sa mu to a zdolal rekord. Čas znížil na polovicu.

Ak chcete zmeniť svet,vrhajte sa do zdolávania prekážok strmhlavo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *