Fialová farba

fialova farba

Fialová regeneruje nervovú sústavu, pomáha lieči nespavosť, duševné poruchy fyzické ochorenia a poranenia mozgu. Aktivuje intuíciu podnecuje kreativitu zvyšuje psychivké povedomie. Dokáže čistiť karmu a oslobodzovať nás od udalostí, ktoré nás v minulosti ovplyvňovali. Používanie fialovej pri liečbe ti pomôže vážiť si samého oseba i ľudí okolo vás. Fialová často priťahuje ľudí otvorených duchovnému vedomiu.

 

 

 

 

Podľa východného energetického systému

je fialová farba poslednej, čiže siedmej čakry.
Jej názov je  “Shasrara“, čo v preklade znamená:

SA – pohybová, vyžarujúca
HA – Pozitívna sila
S – spájajúca
RA – žiarenie

čakry
Doslovne spohybujúca, vyžarujúca pozitívna sila, ktorá spája dve žiarenia. Prepína toky myslenia na prácu. Cez túto čakru človek dostáva od Rodu, od Bohov energiu života a mysle.

Ja som nosil fialovú, keď som  chodil na tanečné kurzy, prihováral som sa ľahko ženám, fialová mi dávala silu, cítil som sa sa Fresh, sebavedomý, v energii a veľmi svieži. Jasne. Môj obľúbený olejček je fialový…

Fialová farba je na konci farebnéo spektra a dúhy. Má najnižsiu vlnovú dĺžku 380-420nm, a najvyšíu frekvenciu. Preto je aj umiestnená na vrchnej korunnej čakre.
Mne to naznačuje,  že ľudia pracujúci s touto farbou vnímajú vyšie frekvencie, alebo začínajú byť na tieto frekvencie  naladení.
farebne spektrum

V Slovanskom 9 čakrovom  ponímaní

je to čakra 8sma a nachádza sa na čele medzi obočím. Po našom sa volá “čelo”. Je to intelektuálna čakra, riadi prácu mozgu, spracováva obrazy a myšlienky. Tu spracuje toky energií bez zmyslových okrás. Sytém tejto čakry sa nachádza za hranicami zmyslového vnímania. Zodpovedá za energetické videnie.

Zapadá do čakier vyšsieho sveta SLAVi (nadvedomie).

slovanske-cakry

Fialová

Na fyzickej úrovni pomáha lieči, epilepsiu, poraneneie očí a problémy s obličkami, neuralgiu, zápal sedacieho nervu a nádory. Podporuje rast kostí stimuluje slezinu, čistí krv ,tlmí hnev a zúrivosť. Pozor, priveľa fialovej sa však spája s nezodpovednosťou, aroganciou, nespoľahlivosťou.

 

 

Ak by sme sa pozreli na koliesko s farbami, žltá je presne oproti fialovej, čo mi nesmierne príde zaujímavé.” Vnímam vzťah týchto dvoch farieb.

farebne koliesko

ManiPura Mani = energia kolitého kozmosu, pura=pohlcované žiarenie.

Žltá farba je témou prežitia, nových vecí, tužba žiť a hýbať sa. Hojnosť, plodnosť. Pomáha odstrániť negatívne návyky z minulosti. Vynikajúca farba pri rozhodovaní.

Ako ovplyvňujú farby váš život? Napíš mi koment alebo reakciu!

Zaujal ťa tento článok? Vyzdielaj ho prosím na sociálnych sieťach. [wysija_form id=”3″]

– s láskou Majo (tanečník, tréner a manažér)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *