neverbalne prejavy nosenie ruksaku

Neverbálne prejavy, sú prejavy tela, skryté a nedokončené pohyby. To sú tie informácie medzi riadkami, ktoré mnohí nevedia čítať. Naša minulosť a duševný stav sa ukladá do pohybových vzorcov. Ktoré nie je ľahké čítať. Na úrovni tela je ukrytých mnoho silných a podstatných informácii. Zamerajte sa na seba. Aké pohyby sú pre vás charakteristické? Je niečo, čo sa vám opakuje, pohyb alebo návyk ktorého sa neviete zbaviť? Ja vám tu popíšem zopár, nad ktorými som sa musel už zamyslieť a navnímať si ich.

Nosí stále so sebou rucksack

Samozrejme aby sme mohli človeku dekódovať fyzické prejavy musíme ho poznať alebo ma aspoň nástrel. Ruksak alebo batoh môže znamenať ZÁŤAŽ, ktorú si človek na seba naložil. Veci, činy, myšlienky ktoré si nosí stále so sebou. Ale ja to vnímam skôr ako PRECHODNÝ DOM. V batohu má  všetko, čo potrebuje, nie je odkázaný na verejnosť, nie je závislý. Má tam jedlo, pitie, nožík, potreby na prežitie. Je pripravený zostať sám a čeliť životu. Stále na cestách…

Môže batoh symbolizovať neschopnosť alebo strach usadiť sa?

V každom prípade človek, ktorý zapustil korene, vie kam patrí, vie kam sa  môže vrátiť…

Strieda oblečenie a prevleky

Ženy sa radi obliekajú to áno, čiže dovoliť si hodnotiť verejnosť mi neprináleží. Avšak z vlastnej skúsenosti viem povedať, čo znamená NÁKUP NOVÝCH VECÍ.

Zmena štýlu obliekania alebo šatníku, môže znamenať túžbu po zmene v živote.

Človek je viazaný vo vzťahoch, vzorcoch rodine, či práci. Na vedomej úrovni si to neprizná a tak si to kompenzuje nákupom NOVÉHO napr.  oblečenia, či drahej dovolenky. Určitým smerom si pozýva to nové do svojho života. Je to iba nálepka na bolesť. V tomto prípade je veľmi dôležité sa aj rituálne zbavovať starých vecí. Pretože staré veci majú svoj príbeh, energiu a pole. Už nám poslúžili my sa im poďakujeme a necháme ich ísť. No a čo tie prevleky? Keď človek mení štýl obliekania? Snaha byť niekým iným a utiecť z aktuálnej role (partnera, otca, matky…atd.) Šaty robia človeka. Keď sa oblečiem ako 15 ročný drsný skejťák, prinavracia ma to do obdobia, keď som bol nespútaný, voľný hravý a bez starostí.  Neustále obliekanie, vyzliekanie môže znamenať, že človek “sa necíti vo svojej koži” a už nevie, čo by si na seba dal, aby sa cítil dobre. V tom prípade sa treba prinavrátiť k tomu základnému, čo máme. Ku svojnu telu, aby sme sa zasa spoznali, kto sme. U ženy striedanie štýlov oblečenia, môže znamenať aj  že sa che páčiť, potrebuje pozornosť mužov a chce ŠOKOVAŤ. Ak sa nemôže prejaviť doma, pri partnerovi, či v práci, túži prejaviť VARIABILITU a rôznorodosť jej vnútra opäť cez FYZICKÝ prejav. Cez oblečenie. Nie je stotožnená so svojou rolou a tak skáče z role do role, kde nachádza to stratené.

je veľmi dôležité sa rituálne zbavovať starých vecí a dať priestor novému

Uteká z domu za tréningom za zážitkami

Človek si zrazu nájde záľubu, ktorá ho pohltí. Robí všetko preto aby robil túto činnosť. U väčšiny mužov to je alkoholizmus, milenky, drogy, sex, ryby, futbal, masturbácia bitky, workoholizmus a podobne. Tí vedomejší utekajú k cvičeniu, meditácii,  duchovnému rozvoju prípadne do kníh. Treba si uvedomiť, čo táto činnosť pre mňa znamená. Milujem to natoľko, že tomu chcem obetovať život alebo len nechcem byť doma, či s danou osobou.  Utekám od svojho života a tieto činnosti mi dávajú pocit slobody? Dáva mi to pocit zabudnúť? Som v inej realite, v inom časopriestore? Pozor na útek, stalo sa mi to niekoľkokrát a našťastie múdrosť môjho tela ma na to upozornila. Napríklad, zranenia pri cvičení, natrhnuté svaly a tenisové lakte…

A tak sa zastavme  na úteku a uvedomme si, O ČO TU VLASTNE IDE?

utek z domu cvicenim

Horolezectvo, bungee jumping, paragliding, rýchle autá…

Tak adrenalínové zážitky všeobecne. Z VLASTNEJ skúsenosti viem popísať ako som sa stal doslova POSADNUTÝ horolezecvom. Chodil som na semináre prednášky, festivaly, kurzy a premietania. Spravil som si horolezecký kurz. Nakúpil výstroj. OK. Jedného dňa som si  na skale uvedomil, že ja tu vlastne nechcem byť. Moje miesto je inde! To čo mi horolezectvo dávalo bol STRET SO SMRŤOU. Áno priatelia, tak silná deštruktívna energia. Stret so smrťou je jeden z prechodových rituálov muža, ktorým by mal prejsť v období puberty. Jeho primárna skupina-kmeň (otec,starý otec, a členovia kmeňa) by ho mali podporiť. Takzvaná INICÍACIA smťou. Keď si tým prejde stáva sa z chlapca muž. Samozrejme je to len jeden z rituálov. A k dosiahnutiu plného mužstva je mnoho schodov. Ak toto mladý muž – puberťák nezažil nachádza záľubu v drogách seba-poškodzovaní, či adrenalínových športoch. Ako ja v agresívnom korčuľovaní alebo break-dance.  Tieto pocity sa môžu objaviť aj v pokrčilom veku. Stalo sa to aj vám páni? Čiže zažil som stret so smrťou už viem na čo som to potreboval a môžem sa posunúť ďalej. Na další vývojový stupeň.

adrenalínové športy zastupujú prechodový rituál a znamenajú STRET SO SMRŤOU

stret so smrťou
Zaujal ťa tento článok? Vyzdielaj ho na sociálnych sieťach.

– s láskou Martin (tanečník a tréner)

Share This Story, Choose Your Platform!

Leave A Comment